3.–7. novembrini toimus üle-eestiline õuesõppenädal, millest meie koolipere aktiivselt osa võttis. Tunnid toimusid nii kooliõuel kui Puhja lähiümbruses, aga ka õppekäikudel koolist kaugemal. Sel aastal rikastas nädalat võimalus lõimida tegevusi karjäärinädalaga. Nii said õpilased õppida aktiivselt värskes õhus kinnistades teadmisi päriselulistes olukordades.
🏃♂️🗺️⏱️📍Liikumisõpetuse tundides oli orienteerumisnädal.
🌞2. klassis tehti ilmavaatlusi, mõõdeti temperatuuri eri keskkondades, koostati kokkuvõtteid. Teadmiste kinnistamiseks mängiti lõbusat ilmamängu. Lisaks osaleti ühiselt 3. klassiga õppekäigul Taevaskotta, kus tutvuti sipelgate elu ja loodusgiidi tööga.
🍂3. klass pani oma kuulamisoskuse ja mälu proovile jooksuetteütluses inglise keeles, kus sõnade kuulamine ja õigekiri ühinesid aktiivse liikumisega.
🌎4. klassi õpilased mõõtsid ja kujutasid kooliõuele Päikesesüsteemi planeetide vahemaid – nii said kosmilised kaugused käega katsutavaks. Inglise keeles õpiti kirjeldama ümbritsevat keskkonda.
✏️ 📚5. klass sai osa väga mitmekesistest õuesõppe võimalustest. Inglise keeles toimus QR-koodidega aarde- ja fotojaht, sorteeriti prügi ja otsiti õiged konteinerid piltidel kujutatud jäätmetele. Loodusõpetuses meisterdati looduslikest materjalidest jõgede mudeleid, et mõista jõe osi. Kirjanduses kehastuti raamatu „Mardileib“ ainetel apteekriteks, kes otsisid ravimtaimede plakatitelt vastuseid tervise küsimustele. Matemaatikas mängiti õuebingot valemite teemal.
🍁6. klassi õpilased kordasid inimese- ja ühiskonnaõpetust liikumisülesannete abil, mille teemadeks suhtlemine, teabe edastamine ja laste õigused. Loodusõpetuses mängiti põllutaimede bingot, vastuseid otsides puude külge kinnitatud küsimustelt. Matemaatikas toimus teatejooks, kus tuli ühendada harilikud ja kümnendmurrud. Saksa keeles mängiti täringu- ja küsimustemänge, korrati rütmilaulude kaudu numbreid ja tervitusi. Ühe koolipäeva veetis 6.klass Tartus, kus tutvuti Tartu loodusmaja huviringidega, uuriti huvihariduse võimalusi ja õpiti linnas nii jalgsi kui ühistranspordiga liiklemist.
🐛7.e klassi võttis ette põneva õppekäigu pereettevõtetes Verevi Puit ja Verevi Aed, et uurida kuidas meie oma kodukandi ettevõtetes töödeldakse puitu, kasvatatakse ja säilitatakse köögivilju.
🧭7. klass määras geograafias asimuute, õppides kasutama kompassi ja suuna määramist. Saksa keeles meisterdati LandArt looduspilte ja jutustati õpitud sõnavara abil; lisaks ladusid õpilased tuttavatest tähtedest saksakeelseid sõnu ja sai põneva õppimisvõimaluse Järvemuuseumi kalandusprogrammis.
🔍8. klass pani teadmised proovile kliimavöötmetest – kuulati õpetaja kirjeldusi ja liiguti vastava kliimavööndi juurde. Saksa keeles valmisid looduspildid, mille abil jutustati täisminevikus õpitud sõnavara kasutades.
💡 Õuesõppenädal tõi värskust, õpirõõmu ja elamusi!
Fotogalerii: https://www.puhja.edu.ee/et/galeriid/sugisene-ouesoppenadal-2025link opens on new page